Slavnostní sraz DarkAge v Olomouci

První velký letní sraz, na počest oslavě ročního působení herního serveru DarkAge na našem internetu, konající se 4.-6. srpna 2006.

Sraz se bude konat nedaleko města Olomouc v obci Grygov. Bude ve starém kamenném lomu, k němuž není těžký přístup. Ostatní podrobnosti k samotnému místu srazu, popisu jak se nejjednodušeji dostat k lomu atd., naleznete pod odkazem Místo.

Oficiální termín: 4. - 6. 8. 2006

Jelikož se sraz koná v přírodě, je jistě každému jasné, že bude nutné si s sebou vzít něco, na čem bude spát a pod čím spát. Tedy docela nepostradatelný bude jistě stan, spacák a karimatka. Věřím ovšem, že pro tak zkušené dobrodruhy, jako je většina hráčů DarkAge, toto nebude problém. A navíc, kdo by se nechtěl vrátit ke kořenou a nocovat v přírodě.

K místu není těžké se dostat, na způsobech dopravy se dá dohodnout, ale vesměs by vaše cesty měly končit ve vesničce Grygov, v obchodním centru Olympia, nebo ve městě Olomouc. Přímo u lomu je navíc možnost zaparkovat na malém travnatém plácku.

Organizační záležitosti:

Vstupné

Jelikož se bude spát v přírodě, je vstupné dobrovolné (tedy klidně žádné), ale i přesto veškeré vybrané peníze budou předány Donu Simonovi a použity na provoz a vylepšení serveru (zaplacení domény, popřípadě přispění na vlastní stroj). S placením jídla je to samozřejmě jen na dohodě, zda-li se složíme v sobotu na oběd či další jídla.

Strava

Samozřejmě jídlo a veškeré podoby pití si vezměte vlastní. Pokud se bude většina chtít dohodnout na společném obědě, večeři, či jakémkoliv jiném jídle, jistě v tom nebude velký problém, navíc by to mohlo vyjít levněji.

Ve vesničce Grygov se nalézá (snad) nějaký obchod a asi 50 minut cesty od lomu je obchodní středisko Olympia, kde se může nakoupit jídlo i hromadně.

Pak je zde i možnost zakoupení bečky, ale to záleží na domluvě a ochotě ji vypít a zaplatit. I když o tomhle moc nepochybuji.

Program

Je toho mnoho, co by bylo třeba stihnout během srazu, ale jistě se skoro všechen čas bude věnovat seznamování s novými tvářemi, povídáním s těmi starými a vším dalším možným pokecem. Pokud bych ale měl vytvořit nějaký ucelený plán programu srazu, snad už jen z principu, mohl by vypadat takto:

Pátek - příjezd, vybalení věcí, seznamování či vzpomínání a především se musí určitě zapít oslava Lvích narozenin (Mefa, Shadowa, Seretky, Esty_Lasty, DonaSimona, Ismaele, Orcslayera a mnohých dalších oslavenců).

Sobota - Probírání z jistě krušné páteční noci, dopolední volný program (řezníci si mohou porazit krávu nebo chytit králíka :-P, ti opravdu hladoví se můžou pokusit ulovit i něco v obchodech), odpoledne pak první část LiveQuestu probíhající dlouho do noci (ovšem, že ne v kuse)

Neděle - ráno dokončení LiveQuestu (pokud bude co dokončovat :-D), balení věcí, loučení a uklízení okolí do původního stavu. Odpoledne hromadný či postupný odjezd.

Volných chvílí se nebojte, jistě zde bude spousta společenských her tradičními Osadníky začínaje až čímkoliv jiným konče. Bude zde velká spousta PJů, takže ti, co by se opravdu nudili a nebo měli šílenou chuť, můžou zahrát jistě i Dračí Doupě pro změnu v reálu.